Çocuğunuza her gün söylemeniz gereken 5 cümle

Sevgi ile kurulan iletişim herkes için çok önemlidir ama özellikle çocuklar için inanılmaz bir önem taşır. Çocuğunuzla olan iletişiminiz her gün değişkenlik gösterse de bazı cümlelerin değişmemesi gerektiğini unutmayın.

Seninle gurur duyuyorum

Çocuğunuzla gurur duyduğunuzda bunu onunla paylaşmaktan çekinmeyin ve gün içerisinde söylemeyi ihmal etmeyin.

Hangisini tercih edersin?

Onları ilgilendiren her konuda mutlaka tercihlerini öğrenin. Yemek, kıyafet, gezme, oyun vs. konularda seçenekler sunarak hangisini istediğini öğrenebilirsiniz.

Şimdi seni dinlemeye hazırım

Size bir şey anlatmak istediğinde başka bir işle uğraşıyorsanız, işinizi bitirin ve tamamen ona odaklanın.

Seninle bunu yapmaktan çok keyif aldım

Birlikte geçirdiğiniz zamanla ilgili, olumlu bir geri bildirim onu mutlu etmeye yetecektir.

Çabanı çok beğendim

Çocuğunuzun çizdiği basit bir resmi övmek yerine resim yapmakla ilgili çabasını övmek onun motivasyonunu artırır ve hayal kırıklarını önler.

Ayrıca her daim sevdiğinizi söyleyerek, çocuğunuza pozitif tepkinizi sözlü olarak dile getirmelisiniz.

Uzman Psikolojik Danışman Okan Bal, Pedagog, Aile Danışmanı ve Öğrenci Koçu Olarak Gaziantep Pedagog Çocuk Ergen Aile Psikolojisi Kliniğinde Hizmet Vermektedir. Başlıca Hizmet Alanları, Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisi, Anne Baba Danışmanlığı, Öğrenci Koçluğu, Çocuk Terapisi, Çocuk Pedagog, Ergenlik Danışanlığı, Ebeveyn Danışmanlığı, Bireysel Terapi Desteği, Zeka Testleri, Çocuk Gelişim Testleri Konularında Destek Verilmektedir. Başta Gaziantep, Şehitkamil, Şahinbey Olmak Üzere Çevre İller Olan Adıyaman, Kahramanmaraş Şanlıurfa, Kilis, Nizip, Besni gibi yaşam alanlarından destek almak için randevu oluşturabilir destek alabilirsiniz.