Bebek ve Çocukların Beyin Gelişimi İçin Yabancı Dil Şart

Hızlı ve etkili öğrenmenin maksimum olduğu bebeklik dönemini, anne ve babalar olarak çok iyi değerlendirmeliyiz. Bebeklerimiz mükemmel bir zekaya sahiptir. Bu zekayı çizgi film ve reklamlarla körleştirmek yerine, geliştirici faaliyetlere yöneltmemiz gerekir. Özellikle yabancı dil öğrenme, bebekler için iyi bir faaliyettir. Bebek ve çocuklarınızın kendi ana dillerine ek olarak öğrendikleri her dil onların beyin gelişimine yardımcı olur.

Yabancı Dil Eğitiminin Çocuklara Sağladığı Faydalar

-Yabancı dil öğrenen çocuklar, hayata bir adım önde başlar.

-Çocuklar yabancı dil öğrenirken beyinlerinin her iki tarafını aktif olarak kullandığı için, onların daha zeki olmalarını sağlar.

-Çocuklarınızın daha sosyal olmasını sağlar.

-Çocuklarınızın analitik düşünme yetisini güçlendirir.

-Çocuklarınızın ileri ki yaşlarda beyin ile ilgili hastalıklara karşı yakalanma riskini azaltır. Özellikle  alzheimera  yakalanma olasılığını önemli ölçüde azaltır.

Uzman Psikolojik Danışman Okan Bal, Pedagog, Aile Danışmanı ve Öğrenci Koçu Olarak Gaziantep Pedagog Çocuk Ergen Aile Psikolojisi Kliniğinde Hizmet Vermektedir. Başlıca Hizmet Alanları, Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisi, Anne Baba Danışmanlığı, Öğrenci Koçluğu, Çocuk Terapisi, Çocuk Pedagog, Ergenlik Danışanlığı, Ebeveyn Danışmanlığı, Bireysel Terapi Desteği, Zeka Testleri, Çocuk Gelişim Testleri Konularında Destek Verilmektedir. Başta Gaziantep, Şehitkamil, Şahinbey Olmak Üzere Çevre İller Olan Adıyaman, Kahramanmaraş Şanlıurfa, Kilis, Nizip, Besni gibi yaşam alanlarından destek almak için randevu oluşturabilir destek alabilirsiniz.