2 Yaş Çocukları için Etkinlik Önerileri

2 yaş döneminde çocuklar çevrelerini keşfetmekten ve bağımsız davranmaktan çok keyif alırlar.Birçok nesne ile ilgilenir, dokunur ve ellerler. Bu dönemde sembolik oyun görülmeye başlar. Bu dönemde evde rahatlıkla bulabileceğiniz malzemeler ile 2 yaş çocuğunuza oyunlar hazırlayabilirsiniz.

 

1- Farklı çeşitlerdeki mısır gevreklerini karışık bir şekilde kaseye koyun daha sonra çocuğunuzdan onları ayırmasını isteyin.

2- Akrilik boyayı plastik tabağa dökün, büyükçe bir arabanın tekerleklerini boyaya batırın. Araba kağıdın üzerinde sürülür.

3- Yenilebilir parmak boyası ile resim yapılır.Yapımına buradan erişebilirsiniz.

4- Tuvalet kağıdı ruloları akrilik boyaya batırılır ve kağıda baskı yapılır.

5 – Hamur üzerine tahta çubuklar yerleştirilir ve çubuk makarnalar çubuklardan geçirilir.

6-Boş karton kutular boyanır, farklı oyunlar için kullanılır.

7- Havlu kağıt ruloları duvara dikey oalrak yerleştirilir. Rulodan geçecek büyüklükteki toplar seçilir. Toplar sırası ile farklı rulolardan atılır.

8- Kartondan renkli tavşanlar kesilir, kuyruk bölgelerine bir parça cırt-cırt yapıştırılır. Tavşanlarla aynı renkte ponponlar eşleştirilir.

9-  Tuvalet kağıdı ruloları farklı renklere boyanır ve ipten geçirilir.

Uzman Psikolojik Danışman Okan Bal, Pedagog, Aile Danışmanı ve Öğrenci Koçu Olarak Gaziantep Pedagog Çocuk Ergen Aile Psikolojisi Kliniğinde Hizmet Vermektedir. Başlıca Hizmet Alanları, Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisi, Anne Baba Danışmanlığı, Öğrenci Koçluğu, Çocuk Terapisi, Çocuk Pedagog, Ergenlik Danışanlığı, Ebeveyn Danışmanlığı, Bireysel Terapi Desteği, Zeka Testleri, Çocuk Gelişim Testleri Konularında Destek Verilmektedir. Başta Gaziantep, Şehitkamil, Şahinbey Olmak Üzere Çevre İller Olan Adıyaman, Kahramanmaraş Şanlıurfa, Kilis, Nizip, Besni gibi yaşam alanlarından destek almak için randevu oluşturabilir destek alabilirsiniz.