Anne Babanın Çocuğa Karşı Yanlış Tutumu Çocuğu Olumsuz Etkiliyor

Anne ve babalar, çocukları altına kaçırdığında, alt ıslattığında, yalan söylediğinde, aşırı öfke nöbetlerinde gösterdiği abartılı davranışlar çocukların depresyona girmelerine neden olabilir.

Çocukların olumsuz davranışları ebeveyn tarafından ceza yoluyla tehdit edildiğinde, korkutulduğunda, şiddet uygulandığında çocuk da depresyon gibi ciddi sorunlar görülebileceğini söyledi.

 

Ebeveynlerin sergiledikleri uygunsuz davranışlar, çocuğun içine kapanık, korkak, kendine güvensiz olmasına neden olur. Çocuk bu tarz cezaları fiziksel bütünlüğünü zedeliyor gibi anlar, insanlara güvenmez, her an zarar görmekten korkar.

Kekemelik, aşırı sinir, uyumsuzluk, sosyal fobi gibi problemler çocukta depresyona neden olabilir.

Çocukların olumsuz davranışlarını yanlış tutumlarla değiştirilmez aksine daha farklı sorunların çıkışına sebep olabilir.

Uzman Psikolojik Danışman Okan Bal, Pedagog, Aile Danışmanı ve Öğrenci Koçu Olarak Gaziantep Pedagog Çocuk Ergen Aile Psikolojisi Kliniğinde Hizmet Vermektedir. Başlıca Hizmet Alanları, Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisi, Anne Baba Danışmanlığı, Öğrenci Koçluğu, Çocuk Terapisi, Çocuk Pedagog, Ergenlik Danışanlığı, Ebeveyn Danışmanlığı, Bireysel Terapi Desteği, Zeka Testleri, Çocuk Gelişim Testleri Konularında Destek Verilmektedir. Başta Gaziantep, Şehitkamil, Şahinbey Olmak Üzere Çevre İller Olan Adıyaman, Kahramanmaraş Şanlıurfa, Kilis, Nizip, Besni gibi yaşam alanlarından destek almak için randevu oluşturabilir destek alabilirsiniz.