Anne Babaların Çocuklarını Yetiştirirken Yaptığı Bazı Hatalar

Ebeveynlerin çocuklarını yetiştirirken yaptığı 10 hata

Çabuk sinirlenen bir çocuğa sahipseniz; bu onu yeteri kadar övmediğiniz için olabilir. Öfkeli davranarak dikkatleri üzerine çekmeye çalışıyordur.

Çocuğunuz kimseye saygı duymuyorsa; bu onun duygularını önemsemediğiniz için olabilir.

Çok kıskançsa çocuğunuz; bunun sebebi sürekli onu başkalarıyla kıyaslamanız olabilir.

Çocuğunuz her şeyden korkuyorsa; bu ona sürekli yardımcı olmanızdan kaynaklanır. Karşılaştığı her zorlukta yardım etmeyin, kendi başına mücadele etmesini öğrensin.

İstediği her şeyin alınmasına rağmen yine de mutlu olmuyorsa; bu onların kendi seçimini yapmasına izin vermemnizden kaynaklanıyor olabilir.

Tepesi kolayca atan biriyseniz; çocuğunuzun bir sır küpü olmasına neden olabilirsiniz.

Haksızlıklara karşı sesini çıkarmayan çocuğunuz varsa; bu onu disiplinli yetiştirmenizden kaynaklanıyor olabilir.

Çocuğunuzun kendine güveni yoksa; bu onu yüreklendirmek yerine sürekli nasihat vermenizden kaynaklanır.

Çocuğunuz yalan söylüyorsa; bu daha önceki hatalarına karşı aşırı tepki göstermenizden olabilir.

 

Uzman Psikolojik Danışman Okan Bal, Pedagog, Aile Danışmanı ve Öğrenci Koçu Olarak Gaziantep Pedagog Çocuk Ergen Aile Psikolojisi Kliniğinde Hizmet Vermektedir. Başlıca Hizmet Alanları, Aile Danışmanlığı, Evlilik Terapisi, Anne Baba Danışmanlığı, Öğrenci Koçluğu, Çocuk Terapisi, Çocuk Pedagog, Ergenlik Danışanlığı, Ebeveyn Danışmanlığı, Bireysel Terapi Desteği, Zeka Testleri, Çocuk Gelişim Testleri Konularında Destek Verilmektedir. Başta Gaziantep, Şehitkamil, Şahinbey Olmak Üzere Çevre İller Olan Adıyaman, Kahramanmaraş Şanlıurfa, Kilis, Nizip, Besni gibi yaşam alanlarından destek almak için randevu oluşturabilir destek alabilirsiniz.